28.05.2023

28.05.2023r. - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1.
W dzisiejszą Niedzielę, to jest 28 maja, przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

2. W przyszłą Niedzielę, to jest 04 czerwca, przeżywać będziemy Pierwszą Niedzielę Miesiąca. Z tej racji ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na ogrzewanie naszej świątyni w przyszłym sezonie grzewczym. Za złożone Ofiary Ofiarodawcom serdecznie dziękuję.

3. W zeszłą Niedzielę, to jest 21 maja, VII Niedzielę Wielkanocy w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, przeżywaliśmy Trzecią Niedzielę Miesiąca. Z tej racji Ofiary zbierane na tacę stanowiły tak zwana Tacę Gospodarczą. Zebrane zostało 1150 złotych. Za złożone ofiary, Ofiarodawcom serdecznie dziękuję.

4. Dnia 29 maja, to jest jutro, w poniedziałek po Niedzieli Zesłania Ducha Świętego, to jest w Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, przeżywać będziemy Dzień Odpusty Parafialnego. Msze Święte w ten dzień w naszej świątyni o godzinach: 9:00 i 18:00, przy czym Uroczysta Suma odpustowa odbędzie się o godzinie 1800 którą odprawi i homilię wygłosi Ksiądz Doktor Paweł Otręba Proboszcz Parafii Ostrówek. Serdecznie Zapraszam.

5. W tym tygodniu przeżywać będziemy: Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek Pierwszą Sobotę i Pierwszą Niedzielę Miesiąca. Naszych Drogich Chorych odwiedzimy w Pierwszy Piątek Miesiąca od godziny 9:00, Spowiedź Pierwszopiątkowa w naszej Świątyni w Pierwszy Piątek Miesiąca od godziny 15:30. Serdecznie zapraszam.

6. Od przeszłego czwartku , czyli od 1 czerwca, przeżywać będziemy przez cały miesiąc czerwiec w naszej świątyni Nabożeństwa Czerwcowe. W dni Powszednie po Mszy Świętej Wieczorowej, w niedzielę i święta w ramach Mszy Świętej Wieczorowej.

7. Dnia 8 czerwca tegoż roku przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tak zwane Boże Ciało. Msze Święte w ten dzień odprawiane będą w naszej Świątyni o godzinach 9:00 i 11:00, przy czym uroczysta Procesja odprawiona będzie po Mszy Świętej o godzinie 11:00. Bardzo proszę o przygotowanie Ołtarzy przez Parafian w następującym porządku: Ołtarz Pierwszy przez Mieszkańców Koloni Dąbrowice, Ołtarz Drugi przez Mieszkańców Jasienia i Huty, Ołtarz Trzeci przez Mieszkańców Czernic, Ołtarz Czwarty przez Mieszkańców Doliny Czernickiej. Proszę o przygotowanie Ołtarzy w tradycyjnych miejscach.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam serdeczne życzenia.